Bogini w Pełni. Warsztaty taneczno-wokalne świadomego wyrażania poprzez ciało i głos

Czujesz, że Nowy Rok chcesz zacząć z uważnością NA SIEBIE, by później wejść w 2022 bardziej świadomie, w zgodzie ze Sobą i w większym poczuciu PEŁNI?
Pragniesz czasu DLA SWOJEJ KOBIECOŚCI, cielesnej ekspresji emocji z ciała poprzez głos, ruch i taniec?
Ten weekendowy wyjazd jest skrojony specjalnie by Ci to dać.

Bogini w Pełni. Warsztaty taneczno-wokalne świadomego wyrażania poprzez ciało i głos
11-13.02.2022
Dom Pracy Twórczej, Wolimierz

Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia tanecznego ani wokalnego, by dołączyć do warsztatów.

Program warsztatów jest specjalnie ułożony, tak byśmy osadziły się w naszych ciałach, nawiązały relację ze swoim wnętrzem i w bezpiecznej siostrzanej atmosferze mogły wyrazić cieleśnie, to co w głębi naszych trzewi – poprzez głos i taniec.
Poprzez prowadzone medytacje, kąpiel dźwiękową i wizytę w saunie – zapewnimy Ci idealne warunki do odpoczynku i regeneracji ciała i umysłu. Piękna naturalna sceneria z dala od miasta na pewno będzie w tym pomocna.

Chcemy wyjechać wytańczone, wyśpiewane, połączone ze swoją cielesnością, zregenerowane i nasycone kobiecą energią.

Warsztaty – Utanecznione

U•tanecznione – bo taniec ma nas u-nieść, u-wznioślić nasze ciało, a jednocześnie nas w nim u-ziemić i pomóc nam je u-kochać.

Duża część warsztatu będzie poświęcona budowaniu relacji ze swoim bezpośrednim cielesnym ja. Bez zewnętrznych roli, powinności, ocen, nakazów jakie ciało “być powinno”. 
Przestawimy się  na wewnętrzne odczuwanie ciała, damy mu należytą uwagę i obserwację.

Dostaniemy narzędzia ruchowe by móc wyrzucić i wyrazić, to co na co dzień niewyrażalne, zakopane głęboko w ciele z różnych powodów. Będziemy chciały oczyścić się emocjonalnie, pozwolić sobie na różnoraką ekspresję cielesną w bezpiecznej atmosferze.

Posiłkować się będziemy m.in. ćwiczeniami budującymi uważność z technik improwizacji ruchowej, pracy z oddechem, elementami BMC i metody Lowena, terapii tańcem, automasażu oraz rysunkiem intuicyjnym.

Medytacyjne sekwencje ruchowe nadadzą głębszą symbolikę gestom naszego ciała.

W przyjazny sposób przyswoimy podstawy techniki tańca – czerpiąc z baletu, modern i współczesnego, ale i podstaw latino czy orientu. W choreografii damy sobie pozwolenie na patos w gestach, dramę w ruchu, ale i lekką radość czy ekspresyjną sensualność.

Wykorzystamy do tego różnorakie archetypy Bogini, wszak kobiecość niejedno ma imię.

Na własnych oczach widzę jak na zajęciach u mnie kolejne kobiety otwierają się na swoje ciała, integrują w nich swoje emocje, rozkwitają w tańcu pozwalając sobie na coraz większą różnorodność cielesną, na którą do tej pory nie było miejsca w ich życiu.

Zapraszam Cię serdecznie do tej podróży. 

WARSZTATY POŁĄCZENIA Z GŁOSEM

Głos jest jednym z najbardziej potężnych narzędzi, jakie posiadamy. Pomaga nam wyrazić siebie, swoje myśli i komunikować się z innymi. Jest również niesamowitym instrumentem do samouzdrawiania. 

Czy ciało może nam chcieć coś wyśpiewać? Czy nasz głos jest reprezentacją nie tylko naszych myśli, ale i naszego ciała? Jak to jest oddać głos swojej materii w całości? O tym przekonasz się na tych warsztatach.

Podczas śpiewania odblokowują się nasze bariery i puszczają hamulce. Znika poczucie kontroli. Śpiewanie pomaga nam wejść w kontakt ze swoim prawdziwym “ja”, czasem głęboko schowanym pod nieśmiałością, wstydem lub przeżyciem.

Wprawienie swojego głosu w ruch potrafi przynieść niezwykle kojące i natychmiastowe efekty.

Podczas tych warsztatów połączymy się ze swoją wewnętrzną wojowniczką, która pomoże ci wyrazić za pomocą głosu, co drzemie głęboko w tobie. Poczujesz ogrom siły, która wypełni cię od stóp do głów.

W tym idealnym połączeniu z utanecznionymi warsztatami głos i ciało staną się jednością.

Ze śpiewem pracuję 31 lat i na własnej skórze doświadczyłam jego mocy. Dzięki wokalizom udało mi się uwolnić wiele trudnych doświadczeń i niewypowiedzianych słów.

PLAN WYJAZDU

PIĄTEK, 11.02.2022
18:00 – Krąg otwierający 
18:30 – 19:30 – Wprowadzenie do świadomej pracy z ciałem.
Osadzenie w ciele, uziemienie w tu i teraz, praktyka uważnego ruchu, prowadzona improwizacja taneczna.
19:30 – Kolacja 

SOBOTA 12.02.2022
8:00 – 8:30 – Medytacja poranna
8:30 – Śniadanie
10:00 – 13:30 – Utanecznione – Ciało w emocjach
Prowadzona ekspresja emocjonalna w ruchu, rozbudzenie wewnętrznej wojowniczki poprzez choreografię i improwizację, oczyszczanie (przerwa 30 min pomiędzy)
14:30 – 16:00 – Wewnętrzna Wojowniczka wokalnie
17:00 – Obiadokolacja
19:00 – 20:00 Kąpiel dźwiękowa

NIDZIELA 12.02.2022

8:00 – 8:30 – Medytacja poranna
8:30 – Śniadanie
10:00 – 12:00 – Bogini w Pełni – Praca z intencją poprzez ciało
Uważny ruch, symboliczne zasianie nowej intencji i wytańczenie jej w choreografii oraz prowadzonej improwizacji do muzyki na żywo.
12:00- 12:30 – Krąg zamykający
12:30 – Zupa
13:30 – Wykwaterowanie

PRZYDATNE INFORMACJE

🍀Termin warsztatów: 11-13 luty 2022
🍀Zapisy e-mail: hello@agata-wholistic-touch.com
🍀Adres: Agroturystyka Dom Pracy Twórczej, Wolimierz 54, 59-814 Pobiedna

Wydarzenie na Facebooku: kliknij tutaj.

Prowadzące

Natalie Bohodance

Jestem taneczną siostrą Pocahontas, wszystko ma dla mnie głębsze znaczenie.

Technikę tańca traktuję jako narzędzie do budowania równowagi i cielesnej ekspresji.

Chcę wykorzystać moje zawodowe doświadczenie i własne poszukiwania, by przybliżyć ludziom niezwiązanym z tańcem cenne doświadczenie trwałego kontaktu ze swoją cielesnością. Na własnej skórze przekonałam się jak to jest stracić kontakt ze swoim ciałem, traktować je jak wroga i widzieć w krzywym zwierciadle. Z wdzięcznością chcę dzielić się wszystkimi narzędziami, które pozwoliły mi wrócić z miłością DO SIEBIE i mojej kobiecej natury.

Bliska jest mi wschodnia filozofia, która uznaje duchowość ciała, mocno interesuję się pracą z ciałem Metodą Lowena. Najświeższe szkolenia w jakich brałam udział to “Obraz ciała” organizowane przez Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem Iba oraz cykl laboratoriów oraz sesji coachingowych z Iwoną Olszowską “Improwizacja strukturalna”.

Dyplomowana zawodowa tancerka (2014, AHE Łódź). Wieloletnia uczestniczka międzynarodowych festiwalów tańca współczesnego i pokrewnych technik ruchowych. Doświadczona licencjonowana instruktorka tańca dla podopiecznych od lat 3 do najstarszej uczestniczki zajęć 80+ (oficjalnie ucze od 2014).

Prywatnie jestem mamą rezolutnej 4-latki i miłośniczką rodzinnych wypadów w naturę. Nieobce mi spanie w samochodzie i pobudka codziennie w innym miejscu 🙂

Staram się żyć zgodnie z fazami księżyca i z pasją zgłębiam cykliczość kobiecą.

Jeśli chcesz mnie lepiej poznać zapraszam na mój profil na Instagramie: https://instragram.com/natalie_bohodance/

Agata Malczewska (Agata Wholistic Touch)

Jestem certyfikowaną terapeutkę ajurwedyjską i terapeutką masażu ajurwedyjskiego, terapeutką uzdrawiania dźwiękiem oraz w trakcie szkolenia na Medicine Woman.

Muzyka jest obecna w moim życiu od kiedy tylko pamiętam. To moja druga skóra, którą oddycham i śnię. To mój osobisty język i moje lekarstwo. Moje pierwsze występy przed publiką rozpoczęły się w wieku trzech lat. 

Muzyka pomogła mi przejść przez wiele trudnych momentów w życiu. Przypomina mi, kim jestem i pomaga przywrócić balans. Jest moim narzędziem do powracania na ziemię lub przeniesienia się w inną przestrzeń, w zależności, czego potrzebuję. Dzięki niej odzyskałam swój głos już dwukrotnie: w przenośni i dosłownie.

Zapraszam na mój profil na Instagramie: https://www.instagram.com/agata.wholistic.touch/