Warsztaty wyjazdowe Bogini w Pełni, 2-4.09.22

Czy wiesz jak to jest poczuć pełnię w sobie?
Jak to jest celebrować swoją unikalną kobiecość bardziej świadomie, namacalnie i cieleśnie?
Skrycie marzysz, by dać ekspresję emocjom poprzez głos, ruch i taniec? Być może wstydzisz się śpiewać czy eksperymentować z głosem?
Być może uważasz, że “tancerka z Ciebie żadna”, ale jakaś część Ciebie wierzy, że możesz to odpuścić i dać się ponieść…
Jak to jest dziko tańczyć i śpiewać z innymi kobietami? Bez powstrzymywania się, w poczuciu AKCEPTACJI i MOCY?

Bogini w Pełni. Warsztaty taneczno-wokalne świadomego wyrażania poprzez ciało i głos
2-4.09.2022
Gniewoszów 11, Międzylesie

Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia tanecznego ani wokalnego, by dołączyć do warsztatów. Ani modnego stroju, makijażu, odpowiedniego wieku. Wystarczysz taka jaka jesteś, z całą paletą barw jaką w sobie nosisz.

Spotykamy się na tydzień przed tak zwaną PEŁNIĄ PLONÓW.
To idealny czas na celebrowanie tego, co zadziało się latem.
Wkrótce pogoda będzie skłaniać nas do introspekcji, jesiennych porządków i podsumowań. Zrobimy na to miejsce, pozwalając by dojrzałe lato w pełni w nas jeszcze wybrzmiało.
Ten weekendowy wczesnojesienny wyjazd jest zaprojektowany specjalnie by dać Ci: pełnię w akceptacji, w intymnej kobiecej atmosferze, w pozwoleniu sobie na czucie, cielesną ekspresję, ukojenie poprzez medytację i uważne prowadzenie w tańcu i śpiewie.
Chcemy wyjechać wytańczone, wyśpiewane, połączone ze swoją cielesnością, zregenerowane i nasycone kobiecą energią.

Program warsztatów jest specjalnie ułożony, tak byśmy osadziły się w naszych ciałach, nawiązały relację ze swoim wnętrzem i w bezpiecznej siostrzanej atmosferze mogły wyrazić cieleśnie, to co w głębi naszych trzewi – poprzez głos i taniec.
Będziemy celebrować zbliżającą się pełnię księżyca poprzez pełnię w sobie, poprzez archetyp Bogini Matki Płodności i Kreatywności.
Poprzez prowadzone codziennie medytacje, kąpiel dźwiękową i saunę -zapewnimy Ci idealne warunki do odpoczynku i regeneracji ciała i umysłu.
Piękna naturalna sceneria z dala od miasta na pewno będzie w tym pomocna.
Będziemy zajadać się odżywczymi i pełnymi energii posiłkami, skomponowanymi z lokalnych przetworów, sezonowych owoców natury, przygotowanych z miłością przez cudownych gospodarzy tego miejsca. Czegóż można pragnąć bardziej? 🙂

Warsztaty – Utanecznione

U•tanecznione – bo taniec ma nas u-nieść, u-wznioślić nasze ciało, a jednocześnie nas w nim u-ziemić i pomóc nam je u-kochać.

Duża część warsztatu będzie poświęcona budowaniu relacji ze swoim bezpośrednim cielesnym ja. Bez zewnętrznych roli, powinności, ocen, nakazów jakie ciało “być powinno”.
Przestawimy się na wewnętrzne odczuwanie ciała, damy mu należytą uwagę i obserwację.
Dostaniemy narzędzia ruchowe by móc wyrzucić i wyrazić, to co na co dzień niewyrażalne, zakopane głęboko w ciele z różnych powodów. Będziemy chciały oczyścić się emocjonalnie, pozwolić sobie na różnoraką ekspresję cielesną w bezpiecznej atmosferze.

Posiłkować się będziemy m.in. ćwiczeniami budującymi uważność z technik improwizacji ruchowej, elementów metody Języka Ruchu Labana i Bartenieff, pracy z oddechem, elementami Body Mind Centering i metody Lowena, terapii tańcem, automasażu.
Medytacyjne sekwencje ruchowe nadadzą głębszą symbolikę gestom naszego ciała.
W przyjazny sposób przyswoimy podstawy techniki tańca – czerpiąc z baletu, modern i współczesnego, ale i podstaw latino czy orientu. W choreografii damy sobie pozwolenie na patos w gestach, dramę w ruchu, ale i lekką radość czy ekspresyjną sensualność.
Wykorzystamy do tego różnorakie archetypy Bogini, wszak kobiecość niejedno ma imię.
Zapraszam Cię serdecznie do tej podróży.

WARSZTATY POŁĄCZENIA Z GŁOSEM

Głos jest jednym z najbardziej potężnych narzędzi, jakie posiadamy. Pomaga nam wyrazić siebie, swoje myśli i komunikować się z innymi. Jest również niesamowitym instrumentem do samouzdrawiania. 

Czy ciało może nam chcieć coś wyśpiewać? Czy nasz głos jest reprezentacją nie tylko naszych myśli, ale i naszego ciała? Jak to jest oddać głos swojej materii w całości? O tym przekonasz się na tych warsztatach.

Podczas śpiewania odblokowują się nasze bariery i puszczają hamulce. Znika poczucie kontroli. Śpiewanie pomaga nam wejść w kontakt ze swoim prawdziwym “ja”, czasem głęboko schowanym pod nieśmiałością, wstydem lub przeżyciem.

Wprawienie swojego głosu w ruch potrafi przynieść niezwykle kojące i natychmiastowe efekty.

Podczas tych warsztatów połączymy się ze swoją wewnętrzną Boginią, która pomoże ci wyrazić za pomocą głosu, co drzemie głęboko w tobie. Poczujesz ogrom siły, delikatności i zmysłowości, która wypełni cię od stóp do głów.

W tym idealnym połączeniu z utanecznionymi warsztatami głos i ciało staną się jednością.

Ze śpiewem pracuję 31 lat i na własnej skórze doświadczyłam jego mocy. Dzięki wokalizom udało mi się uwolnić wiele trudnych doświadczeń i niewypowiedzianych słów. W swojej pracy pomogłam wielu kobietom oswobodzić stare traumy, poczucie niskiej wartości czy opinie innych, które nie należą do nich. Razem, poprzez pracę z głosem zbudowałyśmy siebie na nową, wchodząc w naszą boską część.

PLAN WYJAZDU

PIĄTEK, 2.09.2022
18:00 – Kolacja
18:30 – 19:00 – Krąg otwierający
19:00 – 19:45 – Wprowadzenie do świadomej pracy z ciałem
Osadzenie w ciele, oczyszczenie, uziemienie w tu i teraz, praktyka uważnego ruchu, prowadzona improwizacja taneczna
19:45 – 20:15 – wprowadzenie do pracy z głosem. Oswajanie się z nim poprzez śpiew mantr i pieśni
20:15 – 22:00 – Sauna dla Bogini

SOBOTA 3.09.2022
8:00 – 8:30 Medytacja poranna
8:30 Śniadanie
10:00 – 12:00 – Utanecznione – Bogini w Pełni
Prowadzona ekspresja emocjonalna w ruchu, rozbudzenie archetypu bogini płodności – matki poprzez symbolikę ruchu, kreatywną improwizację oraz choreografię
12:30 – 14:00 – Bogini w Pełni Wokalnie
14:00 – 15:30 – Bogini w Pełni CELEBRACJA
Przeistaczanie się w swoją unikalną wersję Bogini Pełni Plonów i Płodności (m.in. poprzez malowanie ciała), wytańczenie i wyśpiewanie (tudzież wy-ruszanie i dźwięków wydawanie 😉 ) do muzyki na żywo. Celebrujemy nadchodzącą ostatnią letnią Pełnię!
17:00 – Obiadokolacja
19:00 – 20:00 – Kąpiel dźwiękowa z misami kryształowymi, bębnami, dzwonkami i Shruti Boxem

NIDZIELA 4.09.2022
8:00 – 8:30 Medytacja poranna
8:30 Śniadanie
10:00 – 12:30 Krąg podsumowujący i domknięcie celebracji
Medytacja w ruchu, świadomość ciała, prowadzona improwizacja do muzyki na żywo, uroczyste pożegnanie
12:30 – Zupa
13:30 – wykwaterowanie

PRZYDATNE INFORMACJE

 • Termin warsztatów: 2-4 wrzesień 2022
 • Zapisy e-mail: hello@agata-wholistic-touch.com
 • Inwestycja:
  ~Cena early birds: 1189 zł (obowiązuje przy zapisie i wpłacie zaliczki do 24 lipca ’22)
  ~Cena regularna: 1389 zł (obowiązuje przy zapisie i wpłacie zaliczki od 25 lipca ’22)
  W tym:
  -4 bloki zajęć – łącznie 8 h warsztatów świadomej pracy z ciałem poprzez taniec i głos,
  -godzinna kąpiel dźwiękowa,
  -wyżywienie wegetariańskie (2 posiłki dziennie-śniadania i obiadokolacje)
  -2 noclegi w pokojach 2- i 3-osobowych
  -sauna
  Przy zapisie obowiązuje zaliczka w wysokości 389 zł.
 • Zapisy i informacje: hello@agata-wholistic-touch.com
 • Adres: Agroturystyka Gniewoszów 11, 57-522 Międzylesie

Wydarzenie na Facebooku: kliknij tutaj.

Prowadzące

Agata Malczewska – Agata Wholistic Touch

Agata jest terapeutką uzdrawiania dźwiękiem, medicine woman, masażystką ajurwedyjską i terapeutką ajurwedyjską. Jest założycielką Agata Wholistic Touch.

Pracuje z głosem, ciałem i dźwiękiem, oferując warsztaty ponownego połączenia z głosem, sesje kąpieli dźwiękowych i ceremonie szamańskie (kakao, rapé z świętego tytoniu i magiczne trufle) dla grup, 1-1 i firm.

“W mojej duszy zawsze byłam muzykiem i artystą. Muzyka była w moim życiu odkąd pamiętam. To moja druga skóra, którą oddycham i marzę. To mój osobisty język i moje lekarstwo.

Dzięki moim nauczycielkom szamankom z Portugalii nauczyłam się przez ostatnie lata, jak prowadzić innych i pomagać im w łączeniu się z ich wnętrzem poprzez muzykę”.

Dowiedz się więcej i połącz się z Agatą na Instagramie @agata.wholistic.touch lub na www.agata-wholistic-touch.com

Natalie Bohodance

Jestem taneczną siostrą Pocahontas, wszystko ma dla mnie głębsze znaczenie.

Technikę tańca traktuję jako narzędzie do budowania równowagi i cielesnej ekspresji.

Chcę wykorzystać moje zawodowe doświadczenie i własne poszukiwania, by przybliżyć ludziom niezwiązanym z tańcem cenne doświadczenie trwałego kontaktu ze swoją cielesnością. Na własnej skórze przekonałam się jak to jest stracić kontakt ze swoim ciałem, traktować je jak wroga i widzieć w krzywym zwierciadle. Z wdzięcznością chcę dzielić się wszystkimi narzędziami, które pozwoliły mi wrócić z miłością DO SIEBIE i mojej kobiecej natury.

Bliska jest mi wschodnia filozofia, która uznaje duchowość ciała, mocno interesuję się pracą z ciałem Metodą Lowena. Najświeższe szkolenia w jakich brałam udział to “Obraz ciała” organizowane przez Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem Iba oraz cykl laboratoriów oraz sesji coachingowych z Iwoną Olszowską “Improwizacja strukturalna”.

Dyplomowana zawodowa tancerka (2014, AHE Łódź). Wieloletnia uczestniczka międzynarodowych festiwalów tańca współczesnego i pokrewnych technik ruchowych. Doświadczona licencjonowana instruktorka tańca dla podopiecznych od lat 3 do najstarszej uczestniczki zajęć 80+ (oficjalnie ucze od 2014).

Prywatnie jestem mamą rezolutnej 4-latki i miłośniczką rodzinnych wypadów w naturę. Nieobce mi spanie w samochodzie i pobudka codziennie w innym miejscu 🙂

Staram się żyć zgodnie z fazami księżyca i z pasją zgłębiam cykliczość kobiecą.

Jeśli chcesz mnie lepiej poznać zapraszam na mój profil na Instagramie: https://instragram.com/natalie_bohodance/