Wakacje z Jogą i Ajurwedą, sierpień 2022, Wolimierz

WAKACJE Z JOGĄ I AJURWEDĄ
13-20.08.2022
Alchemik, Wolimierz (Pogórze Izerskie)

Zapraszamy na tydzień odpoczynku i oddechu z Jogą, Ajurwedą i Kąpielami Dźwiękowymi w otoczeniu zieleni oraz ciszy w pięknym i klimatycznym Wolimierzu, z dala od miasta.

Przygotowałyśmy dla Ciebie wiele różnych atrakcji i możliwości dla ciała oraz ducha na cały tydzień. 

JOGA 

Podczas tygodniowych wakacji z Jogą i Ajurwedą dni będziemy zaczynać zajęciami jogi, którą poprowadzi Dorota

W jodze jest wszystko czego potrzebujemy, aby utrzymać zdrowie i równowagę zarówno fizyczną jak duchową. Oznacza jedność ciała, umysłu i oddechu, a jej celem jest przywrócenie równowagi wewnętrznej.

Joga to proces odkrywania siebie, to doświadczanie swojego ciała i tego jak się zmienia dzień po dniu.

Dla każdego ten proces i doświadczanie wyglądają inaczej, ale celem jest dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój.

Praktyka jogi sprawia, że człowiek jest energiczny i witalny, wzmacnia naturalne siły odpornościowe organizmu.

Joga daje też znacznie więcej – harmonię ze światem, lepsze zrozumienie siebie, własnego ciała, a także jego potrzeb i ograniczeń. Dlatego podczas praktykowania często uczymy się pokonywać stare nawyki, prawidłowo siedzieć i poruszać się, po prostu zaczynamy bardziej świadomie i zdrowiej żyć.

Sesje będą dostosowane do każdego poziomu zaawansowania. Będziemy przeplatać praktykę dynamicznymi i łagodniejszymi zajęciami. 

Doświadczymy też głębokiego relaksu podczas joga nidry – jogi snu, której praktyka prowadzi do stanu rozluźnienia, dobrego samopoczucia i integracji wewnętrznej.

Joga nidra jest metodą, która jest pomocna w zainspirowaniu w sobie procesu introspekcji i pasywnej uważności. Jest rodzajem logicznego zestawu fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą nas do wyciszenia i pełniejszego poznania siebie. 

Zapoznamy się z pranayamą i włączymy ją do codziennej rutyny, pracując z własnym oddechem. Praca z oddechem ma działanie terapeutyczne. Dzięki niej możemy się wyciszyć, skierować umysł z bieganiny myśli na jeden tor. Pranayama spowalnia też pracę serca, uspokaja, jest praktycznym narzędziem w codziennym radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.

Joga wprowadzi nas w dzień, doda porannej energii, ożywi ciało i umysł. Wieczorem pomoże się wyciszyć i zrelaksować, zakończyć dzień w kontakcie ze sobą.

AJURWEDA

Ajurweda jest jednym z najstarszych systemów leczniczych na świecie. Nazywana bywa matką medycyny. Jest to wszechstronna i kompletna nauka zajmująca się holistycznym leczeniem, oparta na starożytnej, duchowej filozofii indyjskiej. Jest to sztuka życia w równowadze na każdym poziomie: fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Konsultacje ajurwedyjskie

Na wyjeździe zapewniamy konsultacje zdrowotne z Agatą – terapeutką ajurwedyjską oraz dodatkowo zabiegi ajurwedyjskie (jak np. masaże).

Dla każdego uczestnika przewidziana jest konsultacja z Agatą, która ma na celu ustalenie jego konstytucji oraz sprawdzenie stanu zdrowia. 

Podczas konsultacji używane są różne metody diagnostyczne, takie jak diagnoza pulsu i języka. Podczas konsultacji dowiesz się, jaka jest Twoja konstytucja (unikalna dla każdej osoby mieszanka różnych żywiołów i cech psychicznych i fizycznych) oraz jak przywrócić i zachować równowagę w ciele i umyśle.

(Cena wyjazdu obejmuje 1 sesję konsultacji z Agatą)

Warsztat automasażu ajurwedyjskiego

Podczas naszego wyjazdu nauczysz się jak wykonywać automasaż ajurwedyjski ciepłym olejem.

Automasaż jest idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia i zadbaniem o swoje ciało. Otrzymasz wiedzę, którą łatwo będziesz mogła zastosować w przestrzeni domowej i poczuć się jak we własnym spa.

Zabiegi ajurwedyjskie

Dodatkowo dla chętnych uczestników wyjazdu będzie możliwość skorzystania z zabiegów ajurwedyjskich takich jak masaż całego ciała, masaż stóp, masaż pleców, zabieg na ucho (pomocny przy zaciskaniu szczęki i bezsenności) i wielu wielu innych.

(Pełna oferta zabiegów będzie dostępna na 2 tygodnie przed wyjazdem)

KĄPIELE DŹWIĘKOWE

Wieczorami zrelaksujemy się przy zanurzającej i regenerującej kąpieli dźwiękowej poprowadzonej przez Agatę

W czasie kąpieli dźwiękowej instrumenty, których będziecie mieli okazję posłuchać mają nie tylko właściwości relaksujące, a  także uzdrawiająco nasze ciało, umysł oraz duszę. Ich silne wibracje wspomagają uwalnianie blokad energetycznych, oczyszczając kanały energetyczne z zastałych tam negatywnych emocji. Śpiewające misy kryształowe wytwarzają dźwięki, które wywołują głęboki stan relaksu, który naturalnie pomaga w wejściu w medytację. Gra na tych instrumentach zazwyczaj powoduje natychmiastowy efekt centrowania. Dźwięki ustawiają „reakcję na częstotliwość”, która tworzy równoważącą synchronizację lewego / prawego mózgu.

*Ważne. Przeciwwskazania to epilepsja, rozrusznik serca, ostre stany lękowe i nerwicowe, psychozy, silna depresja.

O NAS

Jesteśmy siostrami, które odnalazły w życiu swoją pasję i teraz dzielimy się nią z innymi. Nasze pasje to joga (Dorota) i muzyka & praca z ciałem (Agata) oraz ich wpływ na jakość życia jako narzędzia dostępne dla każdego.

Dorota (siostra Agaty)

Moja historia z jogą to opowieść o tym jak pasja stała się stylem życia i na stałe się w nie wpisała. Ruch był zawsze obecny w moim życiu, ale z czasem potrzebowałam aktywności nie tylko dla ciała, ale czegoś holistycznego, co zaangażuje również mój umysł. I tak oto 15 lat temu trafiłam na swoje pierwsze zajęcia jogi i zostałam na dobre. 

Przez lata praktykowałam różne style jogi: vinyasa flow, power yogę i Iyengar jogę. Obecnie na prowadzonych przeze mnie zajęciach łączę to, co najbardziej do mnie przemawia w poszczególnych stylach, dodając swoją dynamikę i doświadczenie. Do każdego staram się podejść indywidualnie, uwzględniając możliwości, kontuzje i stopień zaawansowania. Ważne jest dla mnie, aby każdy czuł się zaopiekowany, ale też zmotywowany do pracy na miarę swoich możliwości.

Jogę widzę jako obszar niekończącego się rozwoju na wielu poziomach: od wymiaru fizycznego, doskonalenie ciała, osiągnięcie sprawności fizycznej, wyciszenia i relaksu aż do rozwoju duchowego i osiągnięcia samoakceptacji oraz wewnętrznej harmonii.

Cały czas uczę się i rozwijam. Ukończyłam Studia Podyplomowych na AWF na kierunku Psychosomatyczne Praktyki Jogi i Techniki Relaksacyjne, regularnie uczestniczę w warsztatach jogi w Polsce, jestem Instruktorem Rekreacji Ruchowej o Specjalności Hatha Joga. Prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania, jogę dla dzieci oraz w języku angielskim. Organizuję też warsztaty wyjazdowe.

Agata (siostra Doroty)

Muzyka jest obecna w moim życiu od kiedy tylko pamiętam. To moja druga skóra, którą oddycham i śnię. To mój osobisty język i moje lekarstwo. Moje pierwsze występy przed publiką rozpoczęły się w wieku trzech lat. 

Każdy koncert, kąpiel dźwiękowa to dla mnie podróż do medytacji i relaksacji. Staram się wyczuć dynamikę i energię grupy i dopasować do tego muzykę.

Poprzez prowadzone medytacje aktywne i pasywne, najczęściej mojego autorstwa, chcę pomóc uczestnikom dotrzeć do momentu wyciszenia i kontemplacji lub wyrzucić z siebie nagromadzone i niesłużące już emocje.

W trakcie sesji masażu lub pracy z ciałem liczy się dla mnie tylko i wyłącznie osoba na stole. Ten moment jest tylko dla niej a moim celem jest pomóc osiągnąć stan głębokiej relaksacji oraz przynieść ukojenie lub ożywienie, w zależności, czego dana osoba potrzebuje.

Lubię się ciągle rozwijać. Jestem certyfikowaną terapeutką masażu ajurwedyjskiego oraz ukończyłam kurs punktów marmicznych (punktów uciskowych) na stopach. Jestem w trakcie kursu na terapeutę ajurwedyjskiego oraz na Medicine Women. Nieustannie szkolę się pod kątem wszelkich aspektów Ajurwedy (np. odżywianie) oraz poszerzam wiedzę na temat dalszych technik masażu ajurwedyjskiego. Organizuję również warsztaty, stworzyłam własną linię kosmetyków do kąpieli, które wspomagają pracę z danymi intencjami.

Więcej informacji znajdziesz na mojej stronie www.agata-wholistic-touch.com

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA

(dokładny plan zostanie przesłany 2 tygodnie przed wyjazdem)

8:00 – 10:00 – Joga i Medytacja
10:00 – Śniadanie
11:00-13:00 – Warsztaty z automasażu/Czas wolny
13:30 – 15:30 – konsultacje ajurwedyjskie
17:00 – obiadokolacja
19:00 – kąpiel dźwiękowa/joga nidra/sesja relaksacyjna

Przydatne informacje

 • Termin wyjazdu: 13-20.08.2022
 • Zapisy i kontakt: odetchnij.breatheout@gmail.com
 • Koszt całego wyjazdu: 
  • Pokój z łazienką – 2300 zł 
  • Pokój ze wspólną łazienką – 2100 zł
 • Cena obejmuje:
  • 1 konsutlację z terapuetką ajurwedyjską – Agatą
  • Codzienne poranne sesje jogi prowadzone przez Dorotę, dodatkowo sesje pranayamy, 2 sesje jogi nidry oraz medytacje
  • 2 koncerty na misach kryształowych 
  • pełne wyżywienie wegetariańskie (Śniadanie i obiadokolacja)
  • nocleg w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych
 • W trakcie warsztatów możesz zapisać się indywidualnie na sesje masażu ajurwedyjskiego oraz innych zabiegów ajurwedyjskich oferowanych przez Agatę.
  • Pełna oferta zabiegów dostępnych podczas warsztatów będzie dostępna ok 2 tygodnie przed warsztatami i wysłana drogą mailową
 • Adres: Alchemik. Wolimierz 129, 59-820 Wolimierz
 • Dojazd: w przypadku braku możliwości dojazdu własnym środkiem komunikacji promujemy carpooling wśród uczestników. Zachęcamy do dzielenia się wolnymi miejscami w samochodzie. 
  • Nie masz jak dojechać mimo wszystko? Daj nam znać, pomożemy Ci się zorganizować

Wydarzenie na Facebooku kliknij tutaj

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.