TYDZIEŃ Z JOGĄ I AJURWEDĄ W IZERACH NA ŁONIE NATURY. 2. EDYCJA

TYDZIEŃ Z JOGĄ I AJURWEDĄ W IZERACH NA ŁONIE NATURY.
2. EDYCJA

Zapraszamy ponownie na tydzień odpoczynku i oddechu z Ajurwedą, jogą, kąpielami dźwiękowymi w otoczeniu zieleni oraz ciszy w pięknej okolicy Pogórza Izerskiego, z dala od miasta.

2 grupy:
13-20.08.2021
21-28.08.2021
Dolina Harmonii, Kopaniec

Przygotowałyśmy dla Ciebie wiele różnych atrakcji i możliwości dla ciała oraz ducha na cały tydzień. Tematem przewodnim jest Ajurweda i zapoznanie się z tą pradawną naturalną medycyną, pochodzącą z Indii. Pokażemy, jak może przydać się w życiu codziennym.

Po raz kolejny będziemy współtworzyć ten wyjazd z Miriam – wspaniałą terapeutką ajurwedyjską, z wieloletnim doświadczeniem, która przyjedzie do nas z Holandii. Razem z innym terapeutą z Indii prowadzi klinikę ajurwedyjską w Indiach. Dodatkowo Miriam prowadzi swoją klinikę na wschodzie Holandii.

Więcej o Miriam oraz jej bogatym doświadczeniu możesz przeczytać na końcu broszury w zakładce “O nas”.

AJURWEDA

Ajurweda jest jednym z najstarszych systemów leczniczych na świecie. Nazywana bywa matką medycyny. Jest to wszechstronna i kompletna nauka zajmująca się holistycznym leczeniem, oparta na starożytnej, duchowej filozofii indyjskiej. Jest to sztuka życia w równowadze na każdym poziomie: fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

KUCHNIA

W trakcie całego wyjazdu serwowane będą posiłki ajurwedyjskie, przygotowywane na miejscu przez terapuetę ajurwedyjskiego, który swoje szkolenia oraz doświadczenia zbierał w Indiach.
W ajurwedzie pożywienie jest traktowane jako lekarstwo, które ma przywrócić balans w ciele i umyśle, dlatego musi być ono jak najbardziej świeże i odżywcze.
Jego zadaniem jest zarówno zapobieganie chorobom, jak i ich leczenie. Od tego co jemy zależy nasze zdrowie fizyczne i mentalne. Dlatego dieta w ajurwedzie powinna być dostosowana do konstytucji człowieka, czyli typu budowy ciała osoby, jego temperamentu i charakteru.
Podczas tego wyjazdu zapraszamy uczestników na warsztaty kuchni ajurwedyjskiej, podczas których w praktyce poznamy tajniki jej przygotowania oraz działanie zdrowotne.

KONSULTACJA AJURWEDYJSKA

Na wyjeździe zapewniamy konsultacje zdrowotne z terapeutą ajurwedyjskim oraz zabiegi ajurwedyjskie (jak np. masaże).
Dla każdego uczestnika przewidziana jest godzinna konsultacja z Miriam, która ma na celu ustalenie jego konstytucji oraz sprawdzenie stanu zdrowia. 
Podczas konsultacji używane są różne metody diagnostyczne, takie jak diagnoza pulsu i języka. Przyglądamy się czy istnieje brak równowagi w ciele i umyśle i głębiej zastanawiamy się, jak ten balans przywrócić. Istnieją różne sposoby przywrócenia równowagi poprzez żywienie, styl życia, zabiegi i / lub oczyszczaniu.
(Cena wyjazdu obejmuje 1 godzinną sesję konsultacji z Miriam)

ZABIEGI AJURWEDYJSKIE

W trakcie warsztatów każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z masażu ajurwedyjskiego lub innych zabiegów, zaleconych w trakcie konsultacji ajurwedyjskiej przez Miriam. Masaże i pozostałe zabiegi wykonuje Agata.
Masaż ajurwedyjski tworzy unikalne doświadczenie, które koncentruje się na relaksacji, odprężeniu i usuwaniu blokad emocjonalnych. Przywraca i pomaga zachować zdrowie, urodę oraz siłę.
(Cena wyjazdu obejmuje 1 godzinną sesję masażu)

Więcej o masażu ajurwedyjskim przeczytasz niżej.

WYKŁADY DOTYCZĄCE ZABIEGÓW HIGIENICZNYCH- Dinacharya

Przez cały tydzień oferujemy serię wykładów oraz warsztatów z ajurwedy.
Dinacharya to zdrowa rutyna dnia. Nauka dobrych, codziennych nawyków przydatnych dla naszej higieny ciała oraz umysłu.
Dinacharya odnoszą się do codziennej rutyny, która ma na celu utrzymanie zdrowia fizycznego. Według Ajurwedy, ustanowienie solidnej i spójnej dinacharyi pozwala ciału na dostrojenie się do cykli natury, promując optymalne samopoczucie.

JOGA

Ajurweda to siostra jogi, więc i jej nie może zabraknąć na tym wyjeździe. Dni będziemy zaczynać i kończyć zajęciami jogi, którą poprowadzi Dorota
W jodze jest wszystko czego potrzebujemy, aby utrzymać zdrowie i równowagę zarówno fizyczną jak duchową. Oznacza jedność ciała, umysłu i oddechu, a jej celem jest przywrócenie równowagi wewnętrznej.
Joga to proces odkrywania siebie, to doświadczanie swojego ciała i tego jak się zmienia dzień po dniu.
Dla każdego ten proces i doświadczanie wyglądają inaczej, ale celem jest dobre samopoczucie i wewnętrzny spokój. Praktyka jogi sprawia, że człowiek jest energiczny i witalny, wzmacnia naturalne siły odpornościowe organizmu.
Joga daje też znacznie więcej – harmonię ze światem, lepsze zrozumienie siebie, własnego ciała, a także jego potrzeb i ograniczeń. Dlatego podczas praktykowania często uczymy się pokonywać stare nawyki, prawidłowo siedzieć i poruszać się, po prostu zaczynamy bardziej świadomie i zdrowiej żyć.
Sesje będą dostosowane do każdego poziomu zaawansowania. Będziemy przeplatać praktykę dynamicznymi i łagodniejszymi zajęciami. 
Doświadczymy też głębokiego relaksu podczas joga nidry – jogi snu. Podstawowym jej celem jest uzyskanie stanu przeciwnemu napięciu, tj. stanu rozluźnienia, dobrego samopoczucia i integracji.
Joga nidra jest metodą, która jest pomocna w zainspirowaniu w sobie procesu introspekcji i pasywnej uważności. Jest rodzajem logicznego zestawu fizycznych i psychicznych ćwiczeń, które prowadzą nas do wyciszenia i pełniejszego poznania siebie. Joga nidra jest rodzajem ćwiczenia polegającego na utrzymywaniu całkowitej pasywności. Czasami jest porównywana do wewnętrznej podróży, która polega na obserwacji i doświadczaniu tego wszystkiego, co w danej chwili pojawia się w obrębie ciała, umysłu i ducha.
Zapoznamy się z pranayamą i włączymy ją do codziennej rutyny, pracując z własnym oddechem. Praca z oddechem ma działanie terapeutyczne. Dzięki niej możemy się wyciszyć, skierować umysł z bieganiny myśli na jeden tor. Pranayama spowalnia też pracę serca, uspokaja, jest praktycznym narzędziem w codziennym radzeniu sobie w stresujących sytuacjach.
Joga wprowadzi nas w dzień, doda porannej energii, ożywi ciało i umysł. Wieczorem pomoże się wyciszyć i zrelaksować, zakończyć dzień w kontakcie ze sobą.

KĄPIELE DŹWIĘKOWE
Wieczorami zrelaksujemy się przy zanurzające i regenerującej kąpieli dźwiękowej poprowadzonej przez Agatę.
W czasie kąpieli dźwiękowej instrumenty, których będziecie mieli okazję posłuchać mają nie tylko właściwości relaksujące, a także uzdrawiająco nasze ciało, umysł oraz duszę. Ich silne wibracje wspomagają uwalnianie blokad energetycznych, oczyszczając kanały energetyczne z zastałych tam negatywnych emocji. Śpiewające misy kryształowe wytwarzają dźwięki, które wywołują głęboki stan relaksu, który naturalnie pomaga w wejściu w medytację. Gra na tych instrumentach zazwyczaj powoduje natychmiastowy efekt centrowania. Dźwięki ustawiają „reakcję na częstotliwość”, która tworzy równoważącą synchronizację lewego / prawego mózgu.

(Wyjazd obejmuje 2 sesje kąpieli dźwiękowej)

*Ważne. Przeciwwskazania to epilepsja, rozrusznik serca, ostre stany
lękowe i nerwicowe, psychozy, silna depresja.

MIEJSCE

Dolina Harmonii to miejsce naturalnych mocy, które zostało stworzone z myślą o osobistej transformacji. Położone jest w pięknym, ustronnym i magicznym miejscu na Pogórzu Izerskim, nieopodal Szklarskiej Poręby. Szukający wytchnienia od zgiełku miasta zaznają tu błogiego wypoczynku, odżywczych smaków,  inspirujących warsztatów, duchowych eksploracji, a przede wszystkim kojącej mocy Natury.

Dolina Harmonii położona jest w ustronnym miejscu w Górach Izerskich na terenie obszaru Natura 2000. Żyjemy wśród łąk i lasów z unikalną fauną i florą, a stąd do Kopańca, czyli najbliższej wioski, mamy 1,5 km. a Szklarska Poręba leży tuż za wzniesieniem.

Pokoje

Przytulne i wygodne pokoje 2 oraz 3 osobowe pozwolą wytchnąć od miejskiego zgiełku i cieszyć się niezmąconą ciszą i w pełni skorzystać z dobrodziejstw jogi i Ajurwedy.

O NAS:

Miriam

Jestem terapeutką ajurwedyjską, nauczycielką i właścicielem Ayurdaay Nilayam.

W 2000 roku, w Izraelu zapoznałam się z masażem ajurwedyjskim. Zafascynował mnie on na tyle, że w Holandii zaczęłam się go uczyć w Nijmegen (wschód Holandii). Wraz z wdzięcznością, że mogę zaoferować ludziom masaż ajurwedyjski, narastała we mnie tęsknota za większą wiedzą i głębią na temat wspaniałej wiedzy i mądrości, które oferuje Ajurweda.

W 2010 r. ukończyłam edukację HBO na Akademii Ayurvedic Studies w Amsterdamie, gdzie przez wiele lat działałam jako nauczyciel praktyczny.
W 2017 roku rozpoczęłam własny trening (300 godzin szkolenia) w Hengelo, a także w innych lokalizacjach w kraju (Holandii). Przez kilka miesięcy w każdym roku szkolę się u ajurwedyjskich lekarzy, aby wciąż się douczać, zbierając coraz większą wiedzę, którą lubię się dzielić ze swoimi studentami. Od 2015 roku wraz z przyjacielem założyłam Manna Home Kerala Foundation w Indiach.

Dorota (siostra Agaty)

Moja historia z jogą to opowieść o tym jak pasja stała się stylem życia i na stałe się w nie wpisała. Ruch był zawsze obecny w moim życiu, ale z czasem potrzebowałam aktywności nie tylko dla ciała, ale czegoś holistycznego, co zaangażuje również mój umysł. I tak oto 14 lat temu trafiłam na swoje pierwsze zajęcia jogi i zostałam na dobre. 

Przez lata praktykowałam różne style jogi: vinyasa flow, power yogę i Iyengar jogę. Obecnie na prowadzonych przeze mnie zajęciach łączę to, co najbardziej do mnie przemawia w poszczególnych stylach, dodając swoją dynamikę i 

Przez lata praktykowałam różne style jogi: vinyasa flow, power yogę i Iyengar jogę. Obecnie na prowadzonych przeze mnie zajęciach łączę to, co najbardziej do mnie przemawia w poszczególnych stylach, dodając swoją dynamikę i doświadczenie. Do każdego staram się podejść indywidualnie, uwzględniając możliwości, kontuzje i stopień zaawansowania. Ważne jest dla mnie, aby każdy czuł się zaopiekowany, ale też zmotywowany do pracy na miarę swoich możliwości.

Jogę widzę jako obszar niekończącego się rozwoju na wielu poziomach: od wymiaru fizycznego, doskonalenie ciała, osiągnięcie sprawności fizycznej, wyciszenia i relaksu aż do rozwoju duchowego i osiągnięcia samoakceptacji oraz wewnętrznej harmonii.

Cały czas uczę się i rozwijam. Obecnie jestem na ostatnim semestrze studiów podyplomowych na AWF z psychosomatycznych praktyk jogi, regularnie uczestniczę w warsztatach jogi. Prowadzę zajęcia na różnych poziomach zaawansowania, jogę dla dzieci oraz w języku angielskim. Organizuję też warsztaty wyjazdowe.

Agata (siostra Doroty)

Muzyka jest obecna w moim życiu od kiedy tylko pamiętam. To moja druga skóra, którą oddycham i śnię. To mój osobisty język i moje lekarstwo. Moje pierwsze występy przed publiką rozpoczęły się w wieku trzech lat. 

Każdy koncert, kąpiel dźwiękowa to dla mnie podróż do medytacji i relaksacji. Staram się wyczuć dynamikę i energię grupy i dopasować do tego muzykę.

Poprzez prowadzone medytacje aktywne i pasywne, najczęściej mojego autorstwa, chcę pomóc uczestnikom dotrzeć do momentu wyciszenia i kontemplacji lub wyrzucić z siebie nagromadzone i niesłużące już emocje.

W trakcie sesji masażu lub pracy z ciałem liczy się dla mnie tylko i wyłącznie osoba na stole. Ten moment jest tylko dla niej a moim celem jest pomóc osiągnąć stan głębokiej relaksacji oraz przynieść ukojenie lub ożywienie, w zależności, czego dana osoba potrzebuje.

Lubię się ciągle rozwijać. Jestem certyfikowaną terapeutką Ajurwedy oraz masażu ajurwedyjskiego, ukończyłam kurs punktów marmicznych (punktów uciskowych) na stopach. Jestem w trakcie kursu na Medicine Women. Nieustannie szkolę się pod kątem wszelkich aspektów Ajurwedy (np. odżywianie) oraz poszerzam wiedzę na temat dalszych technik masażu ajurwedyjskiego. Organizuję również warsztaty, stworzyłam własną linię kosmetyków do kąpieli, które wspomagają pracę z danymi intencjami.
Więcej informacji znajdziesz na mojej stronie www.agata-wholistic-touch.com

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA
(dokładny plan zostanie przesłany 2 tygodnie przed wyjazdem)

8:00 – medytacja/mantry
8:30 – 10:00 – joga
10:00 – śniadanie
11:00-13:00 – Wykład o Ajurwedzie 2h/ Warsztaty z gotowania wg Ajurwedy
13:30 – 14:30 – konsultacja ajurwedyjska/ masaż
14:30 – 15:30 – konsultacja ajurwedyjska/ masaż
17:00 – obiadokolacja
19:00 – kąpiel dźwiękowa/joga nidra/sesja relaksacyjna

Przydatne informacje

 • Termin warsztatów: I grupa 13-20.08.2021, 2 grupa 21-28.08.2021
 • Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy: 
  • Grupa I kliknij tutaj
  • Grupa II kliknij tutaj.
   Po zapisaniu się na warsztaty w ciągu 48h dostaniesz mailowe potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz ze wszystkimi informacjami oraz danymi do płatności.
 • Kontakt: odetchnij.breatheout@gmail.com
 • Koszt całego wyjazdu 2950 zł 
 • Cena obejmuje:
  • 8 sesji jogi prowadzonych przez Dorotę, dodatkowo sesje pranayamy, sesje joga Nidry
  • 1h konsutlacji z terapeutką ajurwedyjską- Miriam
  • warsztaty z gotowania wg. Ajurwedy
  • 4h wykładów o Ajurwedzie
  • 5 sesji medytacji
  • 2 koncerty na misach kryształowych 
  • pełne wyżywienie wegetariańskie z kuchni ajurwedyjskiej gotowanej przez ajurwedyjskiego kucharza (2 posiłki, zupa dostępna w ciągu dnia), 
  • nocleg w pokojach 2- i 3-osobowych
 • W trakcie warsztatów możesz zapisać się indywidualnie na sesje masażu ajurwedyjskiego oraz innych zabiegów ajurwedyjskich oferowanych przez Agatę.
  • Pełna oferta zabiegów dostępnych podczas warsztatów będzie dostępna ok 2 tygodnie przed warsztatami i wysłana drogą mailową
 • Zabierz ze sobą: luźny, wygodny strój oraz matę do jogi (jeśli nie masz maty- daj nam proszę znać, sprawdzimy czy możemy Ci w tym pomóc)
 • Wykłady prowadzone przez Miriam są prowadzone w języku angielskim. W razie potrzeby będą one tłumaczone na język polski
 • Dolina Harmoniii: Kopaniec 69 A, 58-512 Stara Kamienica
 • Więcej o Dolinie Harmonii możesz poczytać tutaj http://dolinaharmonii.pl/
 • Dojazd: w przypadku braku możliwości dojazdu własnym środkiem komunikacji promujemy carpooling wśród uczestników. Zachęcamy do dzielenia się wolnymi miejscami w samochodzie. 
  • Nie masz jak dojechać mimo wszystko? Daj nam znać, pomożemy Ci się zorganizować

Wydarzenie na Facebooku kliknij tutaj
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.