JOGA, MUZYKA I GŁOS. Warsztaty pracy z ciałem i głosem

Wyjątkowe warsztaty, podczas których połączymy pracę z ciałem i głosem.
Warsztat skierowany jest do wszystkich, którzy chcieliby wyrazić siebie za pomocą ruchu poprzez jogę, za pomocą muzyki i swojego głosu. To unikatowe połączenie pomoże zjednoczyć się ze swoim wewnętrznym głosem: wsłuchać się w siebie i swoje potrzeby, odnaleźć swoją autentyczność i świadomość ciała.

Joga, Muzyka i Głos
15-17.10.2021
Alchemik, Wolimierz

Na tych warsztatach odkryjesz radość z dawania głosu…swojemu głosowi.

WARSZTATY Z GŁOSEM

Głos jest jednym z najbardziej potężnych narzędzi, jakie posiadamy. Pomaga nam wyrazić siebie, swoje myśli i komunikować się z innymi. Jest również niesamowitym instrumentem do samouzdrawiania.

Czy zdarza Ci się, że chcesz coś powiedzieć, ale zaciskasz zęby i przełykasz swoje myśli, zamiast dać im wybrzmieć? Czy czasem nucisz sobie coś pod nosem i masz ochotę zaśpiewać, ale nie masz do tego odpowiedniego miejsca, albo uważasz, że nie masz do tego odpowiedniego warsztatu?

Ze śpiewem pracuję 32 lata i na własnej skórze doświadczyłam jego mocy. Dzięki wokalizom udało mi się uwolnić wiele trudnych doświadczeń i niewypowiedzianych słów.

Na tych warsztatach odkryjesz radość z dawania głosu…swojemu głosowi. Dostaniesz przestrzeń oraz wskazówki, które pomogą wyrazić poprzez muzykę, co Ci w duszy gra. To jest miejsce do ujawniania wszystkich swoich emocji.

Podczas śpiewania odblokowują się nasze bariery i puszczają hamulce. Znika poczucie kontroli. Śpiewanie pomaga nam wejść w kontakt ze swoim prawdziwym “ja”, czasem głęboko schowanym pod nieśmiałością, wstydem lub przeżyciem.
Wprawienie swojego głosu w ruch potrafi przynieść niezwykle kojące i natychmiastowe efekty.

JOGA – PRACA Z CIAŁEM

Podczas tego wyjazdu zapraszamy na 4 sesje jogi, każda po ok. 1,5 godziny.
Sesje będą różnorodne, podczas każdej z nich doświadczysz czegoś innego.

Pierwsza wieczorna joga będzie niespieszna i łagodna, ale zarazem intensywna, nastawiona na relaksacje i regeneracje. Towarzyszyć jej będzie koncert relaksacyjny na misach kryształowych i wielu innych wyjątkowych instrumentach o kojącym działaniu na układ nerwowy. To wyjątkowe doświadczenie otworzy ciało, przygotowując je do dalszych warsztatów.

Sobotnia poranna joga skierowana jest na pracę z centrami energetycznymi w ciele. Będzie to doskonałe przygotowanie do warsztatów łączenia z głosem oraz łączenia głosu z ciałem.

W niedzielny wieczór zregenerujesz się głęboko podczas Jogi Nidry. Joga nidra jest metodą, która jest pomocna w zainspirowaniu w sobie procesu introspekcji i pasywnej uważności. Prowadzi do wyciszenia i pełniejszego poznania siebie.
Joga nidra jest rodzajem ćwiczenia polegającego na utrzymywaniu całkowitej pasywności. Czasami jest porównywana do wewnętrznej podróży, która polega na obserwacji i doświadczaniu tego wszystkiego, co w danej chwili pojawia się w obrębie ciała, umysłu i ducha.

Niedzielna joga poranna to energetyzująca sesja, dzięki której poczujesz przypływ siły i dobrego humoru

O NAS

Jesteśmy siostrami, które odnalazły w życiu swoją pasję i teraz dzielimy się nią z innymi. Nasze pasje to Muzyka (Agata) i Joga (Dorota). Interesuje nas ich pozytywny wpływ na polepszenie jakości życia jako narzędzi dostępnych dla każdego.

PLAN WYJAZDU

PIĄTEK:
18:00 – POWITANIE I KRĄG OTWIERAJĄCY
18:15 – WIECZORNA JOGA W AKOMPANIAMENCIE MIS KRYSZTAŁOWYCH
19:30 – KOLACJA

SOBOTA:
8:00 – PORANNA JOGA – PRACA Z CENTRAMI ENERGETYCZNYMI
10:00 – ŚNIADANIE
11:30 – WARSZTAT ŁĄCZENIE SIĘ Z WŁASNYM GŁOSEM
14:30 – WARSZTAT ŁĄCZENIE GŁOSU Z CIAŁEM
16:00 – OBIADOKOLACJA
18:30 – CEREMONIA KAKAO
19:30 – JOGA NIDRA

NIEDZIELA:
8:00 – PORANNA JOGA
10:00 – ŚNIADANIE
11:30 – KRĄG ZAMYKAJĄCY

PRZYDATNE INFORMACJE

🍀Termin warsztatów: 15-17 października 2021
🍀Zapisy e-mail: odetchnij.breatheout@gmail.com
🍀Inwestycja: 750 zł
Cena obejmuje: 4 sesje jogi x 1,5h (w tym 1 z koncertem na misach kryształowych), 2 bloki warsztatów z głosem i muzyką, ceremonia kakao, wyżywienie wegetariańskie (2 posiłki dziennie), 2 noclegi w pokojach 2- 3-osobowych
🍀Adres: Alchemik. Wolimierz 129, 59-820 Wolimierz, Góry Izerskie

Wydarzenie na Facebooku: kliknij tutaj.


Agata Malczewska (Siostra Doroty) jestem certyfikowaną terapeutkę ajurwedyjską i terapeutką masażu ajurwedyjskiego oraz w trakcie szkolenia na Medicine Woman.

Muzyka jest obecna w moim życiu od kiedy tylko pamiętam. To moja druga skóra, którą oddycham i śnię. To mój osobisty język i moje lekarstwo. Moje pierwsze występy przed publiką rozpoczęły się w wieku trzech lat. 

Muzyka pomogła mi przejść przez wiele trudnych momentów w życiu. Przypomina mi, kim jestem i pomaga przywrócić balans. Jest moim narzędziem do powracania na ziemię lub przeniesienia się w inną przestrzeń, w zależności, czego potrzebuję. Dzięki niej odzyskałam swój głos już dwukrotnie: w przenośni i dosłownie.

Dorota Petru (Siostra Agaty)

Moja historia z jogą to opowieść o tym jak pasja stała się stylem
życia i na stałe się w nie wpisała. Ruch był zawsze obecny w moim życiu, ale z czasem potrzebowałam aktywności nie tylko dla ciała, ale czegoś holistycznego, co zaangażuje również mój umysł. I tak oto 14 lat temu trafiłam na swoje pierwsze zajęcia
jogi i zostałam na dobre.
Przez lata praktykowałam różne style jogi: vinyasa flow, power
yogę i Iyengar jogę. Obecnie na prowadzonych przeze mnie
zajęciach łączę to, co najbardziej do mnie przemawia w poszczególnych stylach, dodając swoją dynamikę i doświadczenie. Do każdego staram się podejść indywidualnie, uwzględniając możliwości,
kontuzje i stopień zaawansowania. Ważne jest dla mnie, aby każdy czuł się zaopiekowany, ale też zmotywowany do pracy na miarę swoich możliwości.
Jogę widzę jako obszar niekończącego się rozwoju na wielu poziomach: od wymiaru fizycznego, doskonalenie ciała, osiągnięcie sprawności fizycznej, wyciszenia i relaksu aż do rozwoju duchowego i osiągnięcia samoakceptacji oraz wewnętrznej harmonii.